Edit

Payment Support

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Hakkımda

Aile

Altı çocuklu bir ailenin en küçüğüyüm. Dört ağabeyim, bir de ablam var.
Aksaray’ın Camiliören Köyünde doğdum. Not: Aksaray il oldu. Niğde’den 1989’da ayrıldık, bilin artık ne olur 😀

Doktorasını Ağız Hastalıkları ve Çene Cerrahisinde yapmış bir Diş Hekimi ile evliyim.

2016 doğumlu Eren isminde dünya tatlısı bir evladım var.

İlköğretim ve Lise

İkokul 3’e kadar köy okulunda okudum, daha sonraki tüm eğitimlerim ve özel hayatım İstanbul’da geçti.

Hiç denize gitmemiş birisi olan Denizcilik Lisesini kazandım. Dahası aylarca İDO’da staj yaparak daha 18 yaşındayken deniz otobüsü kullanma ve bir kaptan olaylara nasıl bakar deneyimini elde ettim😀

İlk kayda değer başarımı lise de aldığım okul birinciliği oldu.
Okulun onur ve iftihar tablosunda resmimin olduğunu da sanırım bir ben biliyorum 😀

Lise yıllarımda aldığım diğer eğitim ise esnaflık. Babamın esnaf olması nedeniyle üniversite yıllarına kadar dükkanımızda kumaş satarak esnaflık dilini öğrenme şansını yakaladım. Bugün inanın çok işe yarıyor😀.

Lisans

Ne iş yapar sorusuna cevap bulunamayan meslek:), (İngilizce) Endüstri Mühendisliği’nde lisans eğitimi aldım.  

Bugün birisi, dünyaya yeniden gelsen hangi mesleği seçerdin dese emin olun yine aynı meslek derdim:) Bu cevabım mesleğin çok havalı veya iyi imkanlar sağmasıyla ilgili değil, “benim karakteristik ve kişilik özelliklerime tam uygun düştüğü için” diye de not düşmek isterim.

Arkadaşlarımdan ayrışarak  üç staj birden yaparak “işkolikliğime” daha o zamanlar adım attım😀

Asıl bana değer katan en önemli kısmetim de daha üniversite 3.sınıfta iken Mühendis adayı olarak LCWaikiki genel merkezinde işe başlamam oldu. Mezun olduğumda ise 1.5 yıllık deneyime sahip bir mühendis olma şansını yakaladım😀

Yüksek Lisans ve Doktora

Dahil olduktan sonra eğitimini çok takdir ettiğim ve herkese şiddetle tavsiye ettiğim İstanbul Üniversitesinde İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

Yüksek Lisan yaptığım dönemlerde Pazarlama alanına çok fazla ilgim vardı, bu da beni marka üzerine yüksek lisans tez ve proje çalışması yapmama neden oldu diyebilirim.

Yüksek lisanstan iki yıl sonra başladığım Arel Üniversitesi İşletme Yönetimi ana bilim dalı, Yönetim ve Organizasyon alanında doktora çalışmamı beş yılda ancak tamamlayabildim.

Doktora tez çalışmamda da özgün bir ölçek geliştireceğim diye iki yıl kadar uğraştım😀 Sonuçta stratejik yönetim üzerine doktoraz tez  çalışması yaparak bu konuyu detaylı bir şekilde anlamaya gayret ettim.

Halen yönetim, liderlik, stratejik yönetim üzerine akademik çalışmalara da devam ediyorum.

LCWaikiki Deneyimim

Benim ilk göz ağrım, asıl meslek okulum diyebilirim.

Ne şanstır ki, şirketin kurumsallaşma ve büyüme evresine denk gelmişim. Proje Yöneticisi olarak beş yıl içinde sadece ben 43 projenin yönetimini yapmışım. Gerisini siz düşünün…

Genel Müdür ve Patronlarla çalışmam ise bana üst yönetim bakış açısını öğrettiğini zamanla anladım😀

LCWaikiki’nin 2023 vizyon çalışmaları sürecinde strateji kavramıyla tanıştım. O gün bugünden ben onun, o da benim peşimi bırakmıyor😀
Ama ayrılırken müsaade ve helallik almayı da unutmadığım gibi, halen daha iletişim halindeyim. Not: Bu çok önemli benden söylemesi😀

Diğer İş Deneyimlerim

LCWaikiki gibi olmak isteyen, Hollanda’lalı bir yatırım firmasının kuruma ortak olmasıyla o dönemin gözde çocuk perakende firmasına planlama müdürü olarak dahil oldum. İlk ekip yönetim deneyimini orada yaşadım. Ne yazık ki firma kötü yönetim nedeniyle iflas etti. Ben ise sanırım lisede gemiyi en son kaptan terkeder diye öğretilmesine bağlı😀 dört ay maaş almadan, bir şirketin batırılışına şahitlik etmiş oldum. Daha sonra çeşitli sektörlerde strateji ve süreç geliştirme müdürü olarak çalışmalarım oldu.

Danışmanlık Deneyimlerim

2014’te VIA Consulting isminde danışmanlık şirketimi kurma kararı aldım. Bu kararda daha önce iki danışmanlık firmasının serbest danışmanı ve eğitmeni olarak onlarca şirkete hizmet vermem bana özgüven konusunda fayda sağladı diyebilirim.  Bugün ülkemizin önemli ve genelde orta ve büyük yüze yakın  şirketinde stratejik planlama, kurumsal gelişim, kurumsallaşma gibi süreçlerine katkı sağlayacak danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmak fırsatı yakaladım.

Danışmanlık işinin, bilgi ve deneyim satmanın, insanları soyut bir hizmete ihtiyaçları olduklarına ikna etmenin ne kadar zor bir iş olduğunu yaşayarak anladım. Sonuç mu? İnsanları anlamak için iki yıldır psikoloji ve beyin üzerine kendim eğitmeye devam ediyorum😀

2020 yılı itibariyle hizmet kapsamımızı genişlettik ve VIA Learning Academy oluşumumuzu yaparak eğitim ve gelişim hizmet alanında da çalışmalar yapmaya başladık. 

Ek olarak globalleşme stratejileri kapsamında yurt dışında büyümek isteyen kurumlara, ya da yurt dışında büyüme stratejileri kurgulama planında olanlara ortaklık bağlantıları geliştirme ve stratejik yatırımlar konularında desteklerim var.

Bugün danışman, eğitmen, hoca, tavsiye verici, yönetici koçu yap desen yapamayacak konularda atıp tutan:) gibi kimliklerde kurumların veya bireylerin gelişimine katkı sağlamaya çalışıyorum.

Dilim döndüğünce, vakit buldukça uzmanlık alanlarımla ilgili yazılar kaleme almaya, Youtube kanalımda iş, yönetim ve stratejiye dair konularda amatörce içerikler üretmeye devam ediuyorum.

Size nasıl desteğim olur?

Danışmanlık Alabilirsiniz

01.

Eğitim Verebilirim

02.

Yönetici Koçunuz Olabilirim

03.

Konuşmacınız Olabilirim

04.

Danışmanlık veya Eğitim Talep Et