+ Farklı Sektör

+ Şirket Tecrübesi

+ Proje Liderliği

+ Saat Uzmanlık

HAKKIMDA

Kamil BAYAR

Strateji ve Yönetim Danışmanı

Eğitimim

Endüstri Mühendisliği eğitimimden sonra biraz da beynimin sağ lobunu çalıştırmak amacıyla (benim tabirimle) İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladım. O dönemde iş ve özel hayatımın sorumlulukları her geçen gün artarken, sanırım gönlümde yeşeren akademik bakış açısından kaynaklı zorlu doktora eğitim sürecine girdim. Yönetim-Organizasyon doktora alanında gerekli ders ve yeterlilik süreçlerini tamamladım. Doktora tezimi de kendime uzmanlık alanı olarak seçtiğim Stratejik Planlama üzerinde yaptım.

İş Tecrübem

Uzun süre LCWaikiki’de proje yöneticisi olarak perakende, mağazacılık, ürün, satış ve pazarlama stratejileri, süreç geliştirme gibi konularında projeler yöneterek sektörün en başarılı firmasının büyüme ve kurumsallaşma sürecinde önemli kazanımlar elde ettim. Burada belkide edindiğim en kıymetli tecrübelerden birisi de başarıya imza atmış üst yönetimle şirketin kurumsallaşma sürecinde onlarla birebir çalışma fırsatı yakalamak oldu diyebilirim.

İlerleyen zamanlarda büyük ölçekli firmalarda stratejik planlama, ürün planlama ve süreç yönetimi gibi birimlerin yönetim sorumluluğunu üstlenerek ekip yönetimi ve farklı sektörlere yönelik bakış açıları kazandım.

Danışmanlık Yolculuğum

Gerek LCWaikiki’nin stratejik planlarının hazırlanması sürecinde gerekse çalıştığım diğer firmalarda globalde ve yerelde faaliyet gösteren danışmanlık firmalarıyla çalışma fırsatı yakaladım.

Bir süre bazı danışmanlık firmalarında serbest danışman ve eğitmen olarak başladığım danışmanlık kariyerime ilerleyen zamanlarda VIA Yönetim Çözümleri isminde strateji ve yönetim danışmanlığı şirketimi kurdum.

Oğlum Eren’den sonra büyütmem gereken bir çocuğum daha olduğu bilinciyle hata yaparak, gelişerek, değişerek yoluma devam ediyorum.

Çalıştığım Alanlar

Özellikle büyümekte olan orta ve büyük ölçekli firmalarda alanında başarılara imza atmış, önemli şirketlerde tecrübeler edinmiş uzman danışman ekiplerimizle proje bazlı veya uzun dönemli kurumsal gelişim danışmanlık çalışmaları yürütüyoruz. Ben ise uzmanı olduğumu düşündüğüm; patronların önemli kararlarında yanlarında olma, profesyonel şirket yönetimi, şirket/marka stratejileri belirleme, şirketlerin stratejik planlarını hazırlama, iş ve süreç yönetimi metodolojisinin işletmeye kazandırılması, ihtiyaç duyulan yapı ve sistemlerin kurulması, büyüme planlarına bağlı olarak şirketin yeniden yeniden yapılandırması gibi projelere liderlik etmekteyim.

Yaptığımız işlere farklı bir açıdan baktığımızda, patronun veya profesyonel yöneticilerin işletmelerini daha iyi yönetebilmeleri, daha fazla gelir elde etmeleri, kurumsal ve bireysel gelişimleri için onlara destek olduğumuzu görüyorum.

Ayrıca, üzerinde yıllardır kafa yorduğum ve katkısına çok inandığım strateji konusunun bir yönetim kültürü haline dönüşmesi için çaba sarfediyorum. Vakit buldukça çeşitli şirket, sivil toplum kuruluşu ve üniversitelerde strateji başlıklı konularda eğitim veya seminerler veriyorum.

Size kesin dönüş yapacağımı sözünü vererek, benimle her zaman her konuda çekinmeden iletişim kurabileceğinizi bilmenizi isterim.

Saygı ve sevgilerimle.

Kamil BAYAR

kamil.bayar@viams.com.tr

+90 530 208 39 99

www.viams.com.tr

Stratejik Planlama
90%
Şirket Yönetimi
92%
Süreç Yönetimi
87%
Performans Yönetimi
75%
Proje Yönetimi
85%